LEKCE V ZÁŘÍ 2020

Od nové sezóny jsme plánovali otevřít pravidelné kurzy afrohouse & kuduro. Bohužel jsme neobdrželi dostatek registrací, a tak vám chceme nabídnout v průběhu září aspoň jednorázové lekce, na kterých si můžete tyto styly vyzkoušet.

Afrohouse a kuduro jsou moderní africké tance pocházející z Angoly. Oba styly označujeme za "footworkové"; to znamená, že jde o práci nohou, o různé krokové variace. Důležitá je také práce pánví a izolace těla.

Kuduro vzniklo v 80. letech v Angole jako taneční styl. Hudba, na kterou se tento tanec tancuje, se nazývá batida a vznikla ve stejné době smícháním semby, zouku, socy, housu a tradičních angolských rytmů. Nejdříve to byly spíše instrumentály, později se do hudby začalo "zpívat" (rapovat). Kuduro v překladu znamená hard ass = těžký zadek a je to velmi agresivní a rychlý tanec. Používají se hlavně krokové kombinace(footwork), využívají se také izolace těla a pohyby pánve. Kroky a kombinace, které vznikaly, byly pojmenovány po tanečnících, kteří je vymysleli. V dnešní době už tomu tak není a zjišťujeme, že 60% pohybů nemá význam. Na tanec mělo výrazný vliv také ndombolo (z Konga), Kwassa kwassa a soukous. Představitelem kudura je Tony Amado.

Afrohouse jako tanec vznikl v Angole v 90. letech. Afrohousová hudba byla přinesena angolskými DJi do Angoly z jižní Afriky. V Angole se do ní přidaly další zvuky a tradiční rytmy. Lidé zpočátku nevěděli, jak na tuto hudbu tančit, a tak tančili, co znali - kuduro. Jenže afrohousová hudba je pomalejší a víc "chill". Proto tanečníci začali některé kudurové kroky upravovat. Postupně začaly vznikat originální afrohousové pohyby, které vznikají dodnes. Afrohouse nemá nic společného s house dance, má naprosto jinou energii a feeling. Afrohouse je možné kombinovat i s dalšími tanečními styly, avšak je třeba dodržet originální feeling.

ROZVRH A MÍSTO

STŘEDA 23.9.2020

18.00-19.00

Afrohouse

STŘEDA 30.9.2020

18.00-19.00

Kuduro

MÍSTO:

BDS Academy

Polská 2400/1,

Praha

CENA A REGISTRACE

CENY:

1 lekce / 100 Kč

- platba na účet předem

REGISTRACE:

- použijte registrační formulář níže

- nezapomeňte uvést svůj e-mail a telefonní číslo a o jaký kurz máte zájem

- uveďte také, zda máte zájem o splátku

- po odeslání registrace obdržíte informační e-mail

- platbu zašlete na náš účet do 5 dnů od registrace, jinak vaše registrace bude zrušena

- pokud vám nepřijde informační e-mail do 24 hodin od odeslání registrace, kontaktujte nás, prosím, na e-mailu afrosworkshops@gmail.com

- odesláním registrace souhlasíte se zpracováním osobních údajů a pořízením audio i video materiálu z lekcí, který může být následně použit k propagaci Afros.cz.

Registrace/registration

© 2017 by Afros.cz project. Proudly created with Wix.com

  • LinkedIn - Grey Circle
  • w-facebook
  • White YouTube Icon