AFRICKÉ TANCE 

Kuduro i afrohouse jsou tance pocházející z Angoly. Kuduro je velmi energický a agresivní tanec, který reagoval na náladu lidí v Angole, kteří prožili mnoho válek, zažili hlad a mnoho neveselých situací. Mnoho tanečních pohybů napodobuje všední věci, zvířata nebo např. i zraněné lidi. Afrohouse vznikl později a čerpal z kudura. Tento tanec je trošku pomalejší, ale rozhodně ne méně energický. Lze s ním prokombinovat mnoho dalších tanečních stylů, je mnohem volnější. Oba tance jsou převážně footworkové (práce nohou), používají se izolace těla a pohyby pánve

Afrohouse vznikl později a čerpal z kudura. Tento tanec je trošku pomalejší, ale rozhodně ne méně energický. Lze s ním prokombinovat mnoho dalších tanečních stylů, je mnohem volnější. Oba tance jsou převážně footworkové (práce nohou), používají se izolace těla a pohyby pánve

DANCEHALL

Dancehall je hudební styl, tanec, kultura pocházející z Jamajky.

Dancehall jako tanec vznikl v tanečních halách, kam lidé chodili tančit a bavit se. Začali vznikat nejrůznější pohyby, tzv. social dances, které se tancovaly na party.

Dámy tancují hlavně na "svoje" ženské songy, používají pohyby pánve (tzv. winy), které kombinují s pohyby ostatních částí těla. Pánové nezůstávají pozadu a mají k dispozici širokou škálu "neutrálních" či "badman" pohybů. Neměli by však používat winy a tančit na dámské písničky. Zmíněné social dances jsou pak úplně pro všechny, povětšinou jsou to velmi jednoduché pohyby a kroky, které zvládne každý.

Každý pohyb, krok vychází z jamajské kultury, z aktuální situace na Jamajce. Stále vznikají nové a nové pohyby, které spadají pod "new school" dancehall. Z minulosti známe "old school" a "middle school" tance.

KURZY

Přijďte si zatančit s lektorkou Raduš a dobít energii. Tančit budeme jamajský dancehall a africké tance z Angoly.

AFRICKÉ TANCE
ÚTERÝ
17.00-18.00
DANCEHALL
ÚTERÝ
18.00-19.00

* DO PŘEDMĚTU UVEĎTE KURZY BRNO

MÍSTO:

 

Studio NO FEET

Jeneweinova 37
617 00 Brno

CENA:

1 KURZ (10 LEKCÍ) / 1700 Kč

OBA KURZY (20 LEKCÍ) / 3200 Kč

TERMÍNY:

3.10. - 12.12.2017

- v úterý 17.10. se kurzy nekonají!

© 2017 by Afros.cz project. Proudly created with Wix.com

  • LinkedIn - Grey Circle
  • w-facebook
  • White YouTube Icon