top of page

Začala jsem tančit ve svých 17 letech. Nejdříve jsem se věnovala street dance (hip hop, house dance, funk), delší dobu jsem se zabývala i waackingem. Později jsem objevila dancehallovou hudbu a začala se zajímat o dancehall jako o taneční styl, který v té době v ČR ještě nebyl příliš rozšířený. O pár let později jsem díky videím a Janče J Jelínkové objevila africké moderní tance z Angoly - kuduro a afrohouse a začala se těmto tancům věnovat.

Navštívila jsem již několikrát Lisabon, kde jsem se zúčastnila akce Afrobattle Portugal. V roce 2017 jsem se spolu se svou taneční parťačkou Alexou Grig (Rumunsko) probojovala do finále a v roce 2018 do semifinále v battlu 2vs2 (afrohouse & kuduro). V Lisabonu jsem se také vzdělávala na privátních lekcích s místními tanečníky. Ráda jsem jezdila do Polska na Kuduromanii, což byl jedinečný taneční festival specializovaný na afrohouse & kuduro. Právě tam jsem se do těchto tanečních stylů opravdu zamilovala a začala se jim naplno věnovat.

V listopadu 2018 jsem navštívila Angolu v rámci projektu Kambas - z Evropy do Angoly, který organizuje Jacinto Teca. Byla to pro mě cenná zkušenost a hlavně splněný sen. Poznávala jsem tak přímo v Angole místní kulturu, lidi, přírodu a samozřejmě i tancovala.

Mojí inspirací v začátcích byla moje učitelka tance a skvělá tanečnice Janča J Jelínková, která mě naučila hlavně attitude a základy hip hopu, dancehallu i afra. Jsem jí vděčná za to, co mi dala. Mým idolem byla a stále je zpěvačka a tanečnice Blaya (bývalá členka Buraka Som Sistema). Miluju její trošku více powerful styl a crazy footwork.

Za jednoho z nejlepších tanečníků kuduro underground považuju Bolicaa, který je nesmírně talentovaný a crazy tanečník z Lisabonu. Miluju jeho lekce, na kterých je vždycky legrace! Dále Selma Mylene je úžasná tanečnice, která má svůj osobitý styl a mám ráda její feeling. Z Angoly bych vyšvihla zpěváka a tanečníka Vandra Postera, od kterého jsem brala classy v Angole a považuju ho za jednoho z nej tanečníků.

 

Momentálně organizuju víkendové a speciální akce, které jsou věnovány africkým stylům tance. Nově jsme daly s tanečnicemi SHAMI a ANGELOU dohromady projekt Afro Diversity, který je jedinečný. Sdílíme svoje know how o afrických tancích - tradiční afro, afrohouse a afrobeats. Součástí workshopů je i přednáška a diskuze o historii afrických tanců. 

Afros.cz projekt jsem založila spolu s Andy Staňkovou a Hankou Novákovou, když jsem ještě žila a učila převážně v Olomouci. Pořádaly jsme nejrůznější tančírny, workshopy s českými i zahraničními lektory a také pravidelné lekce salsy, bachaty a kizomby. Poté, co jsem se přestěhovala do Prahy, jsem založila spolu s Ivon Szantovou a Lenkou Nedvědilovou první českou afro crew Afros.cz crew, která se věnuje především africkým stylům z Angoly. V současné době Afros.cz crew spinká a čeká na znovuzrození. 

Mým dalším dlouhodobým projektem je charitativní akce TANCEM PROTI RAKOVINĚ, kterou pořádám již několik let. Výtěžek z workshopů putuje na konto organizace Liga proti rakovině, která organizuje Český den proti rakovině. 

Novinkou a srdcovým projektem je seberozvojový pobyt pro ženy Buď svá ve spolupráci s dalšími zajímavými lektory. Já sama se několik let zabývám seberozvojem a nastavováním nových vzorců a odstraňováním limitujících přesvědčení. Objevuju svoje ženství a uzdravuju sama sebe zevnitř. A právě tohle mě vedlo k organizování pobytů, kde mohou ženy objevovat samy sebe v bezpečném prostoru, zkoumat svoje ženství, přijímat samy sebe takové, jaké jsou skrze pohyb (africký tanec, tanec jako takový, jógu) a seberozvojová cvičení a ženské kruhy a rituály. Věřím, že si tento program najde ty, kteří jej potřebují a ocení. 

bottom of page