top of page
DSC_0051.JPG

PRAVIDELNÝ KURZ

Sál: Jiřího z Poděbrad - malý taneční sál

 

Čas: ČTVRTEK 18.00-19.00

        OD 6.2. 2023

Cena: zjistíte na webu či pošlete dotaz na e-mail studia. 

DSC_0219.JPG

TANEČNÍ STYLY

Afrohouse

Afrohouse jako tanec vznikl v Angole v 90. letech. Afrohousová hudba byla přinesena angolskými DJi do Angoly z jižní Afriky. V Angole se do ní přidaly další zvuky a tradiční rytmy. Lidé zpočátku nevěděli, jak na tuto hudbu tančit, a tak tančili, co znali - kuduro. Jenže afrohousová hudba je pomalejší a víc "chill". Proto tanečníci začali některé kudurové kroky upravovat. Postupně začaly vznikat originální afrohousové pohyby, které vznikají dodnes. Tento styl tance se dá považovat za evoluci kudura - je takovým jeho pokračovatelem. V dnešní době je v Angole Afrohouse populárnější než Kuduro, a tak kuduro umělci tvoří afrohouse music, která je mnohem rychlejší než dřív. Tomuto trendu se přizpůsobuje i tanec, ve kterém více a více můžeme vidět kuduro footworks. Afrohouse nemá nic společného s house dance, má naprosto jinou energii a feeling. Afrohouse je možné kombinovat i s dalšími tanečními styly, avšak je třeba dodržet originální feeling.

 

Kuduro

Kuduro vzniklo v 80. letech v Angole jako taneční styl. Hudba, na kterou se tento tanec tancuje, se nazývá batida a vznikla ve stejné době smícháním semby, zouku, socy, housu a tradičních angolských rytmů. Nejdříve to byly spíše instrumentály, později se do hudby začalo "zpívat" (rapovat). Kuduro v překladu znamená hard ass = těžký zadek a je to velmi agresivní a rychlý tanec. Používají se hlavně krokové kombinace(footwork), využívají se také izolace těla a pohyby pánve. Kroky a kombinace, které vznikaly, byly pojmenovány po tanečnících, kteří je vymysleli. V dnešní době už tomu tak není a zjišťujeme, že 60% pohybů nemá význam. Na tanec mělo výrazný vliv také ndombolo (z Konga), Kwassa kwassa a soukous. Představitelem kudura je Tony Amado.

DSC_0074.JPG

REGISTRACE

Pokud Vám z jakéhokoli důvodu nefunguje přihlášení přes online přihlášku, napište nám e-mail na info@tsvoila.cz, ve kterém uvedete: 
- celý název, den a čas kurzu, o který máte zájem,
- Vaše jméno a příjmení,
- Váš e-mail,
- číslo Vašeho mobilního telefonu (nepovinný údaj - na mobil píšeme nebo voláme pouze v případě, že Vás potřebujeme bezodkladně kontaktovat), 
- jakékoli dotazy týkající se tanečních kurzů.

Registrace on-line:

přes rezervační systém:

https://www.tsvoila.cz/rozvrh-present.php

bottom of page